R. Hakkı Cad. Dut Sok. No: 2 Saat Kulesi Yanı İzmit / Kocaeli - Rezervasyon +90 262 321 47 47

KOCAELİ /İZMİT’TE GEZİLECEK YERLER

Anasayfa KOCAELİ /İZMİT’TE GEZİLECEK YERLER

Seka Park

Seka Park İzmit şehir merkezinde sahile sıfır bir alanda, Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşüm projelerinden biri olan eski Seka Kâğıt Fabrikası arazisindedir. Dünya’nın en büyük kent parklarından biridir. Toplam 580 dönümlük Seka arazisi üzerinde marina iskelesi, normal iskele, kağıt müzesi, kent müzesi, oturma alanları, deniz kıyısında büfe, plaj, dinlenme sahaları, denize inen merdivenler, ışık kuleleri, balıkçı restoranları, su oyun alanları, su ışık gösterileri, denize inen kızak alanları, iskeleler, deniz gözetleme kulesi, koşu, jogging, yürüme bantları, rıhtım ışıklandırması, dinlenme parkları, kongre salonları, ağaçlık alanda oturma alanları, zemin altında otopark alanı, gösteri ve görsel sanat atölyeleri, sergi salonları, kapalı spor salonları, açık spor sahaları, festival yapımı için mekanlar, gölet, çocuklar için su oyun merkezleri gibi bir çok tesis oluşturulmuş, öte yandan, 2 adet basket, 2 adet tenis, 1 adet futbol sahasından oluşan spor kompleksi, 1 adet mini golf alanı, 3 adet mini basketbol sahası, kaykay pisti, kondisyon alanı, çocuk oyun alanları, atlı karınca, bisiklet yolu, çim amfi, uçurtma tepesi, kumsal, otopark, 6 adet suni tepe, gül bahçesi, çok amaçlı çim alanları, yürüyüş yolları, ahşap oturma grupları, kafe ve büfeler 2 kilometre uzunluğundaki yürüyüş yolu ve bisiklet yolu, 2 bin araçlık otopark alanı bulunuyor.

 

Otelimiz, Sekapark’a araçla 10 dakika, tramvayla 15 dakika, yürüyerek 45 dakika mesafededir.

Kocaeli Arkeoloji ve Etnografya Müzesi


1873-1910 yılları arasında inşa edilen Tarihi Gar Binaları Kompleksinden, Tamir Atölyesi, Su Deposu, Lojman Binası ve İki adet Tekel Deposu birleştirilerek oluşturulan teşhir salonundan ibarettir. Mimarı Alman Otto RİTTER’dir. 2007 yılından beri Müze olarak hizmet vermekte, Roma, Bizans ve Osmanlı Dönemi eserleri sergilenmektedir.

 

Otelimiz, müzeye araçla 15 dakika, tramvayla 15 dakika, yürüyerek 30 dakika mesafededir.

TCD Gayret Gemi Müzesi


10 Mayıs 1946 yılında Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan gemiye USA Everson adı verildi. 1973 yılında USA Everson Gemisi Türk Donanma Komutanlığı'na geçişi yapılarak TCG Gayret adı verildi. 20 yılı aşkın süre içinde bir çok önemli görevi başarıyla yerine getirdi. 1995 yılında hizmet dışına ayrılan TCG Gayret, Müze-Gemi Projesi kapsamında Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Donanma Komutanlığı'nın müşterek girişimleri ile modern müzecilik anlayışına göre dekore edilerek 1997 yılında TCG Gayret Müzesi olarak İzmit sahilinde yeni görevine başlamıştır.

 

Otelimiz, müzeye araçla 10 dakika, tramvayla 15 dakika, yürüyerek 30 dakika mesafededir.

Not: Yukarıdaki bilgiler Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sitesinden alınmıştır.

 

Ormanya

 10 yılı aşan araştırma ve planlama süreci sonunda ortaya çıkarılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda ve koordinasyonunda gerçekleştirilen ve doğal çevresiyle birlikte 2 bin dönümlük alana yayılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir. Bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği ORMANYA Doğal Yaşam Parkın’da ziyaretçiler için de tüm detaylar titizlikle düşünülmüştür. Her yönüyle dünya ölçeklerinde bir proje olan ORMANYA; doğal yaşamın korunması ve turistik amaçlı kullanımın bir araya getirildiği özgün bir model ortaya koymaktadır. Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda ORMANYA, Türkiye’nin en önemli doğa turizm destinasyonu olma potansiyeline sahiptir.

 

Otelimiz, Ormanya’ya araçla 30 dakika mesafededir.

Not: Bu bilgiler www.ormanya.com.tr web sitesinden alınmıştır.

 

Sapanca Gölü

Sapanca Gölü,İzmit Körfezi’nin doğusunda Sapanca ilçesi sınırları içinde yer alan bir göldür. Gölün en yüksek yeri güneyi olup 1606 metreyi bulurken kuzeyindeki en yüksek yer 300 metredir. Bu tatlı su gölünde yapılan araştırmalarda eski dönemlerde Sapanca Gölü’nün İzmit Körfezi’yle bağlantılı olduğu görüşünde birleşilmiş. Gölde bulunan kabuklu hayvanlar da bu öngörüyü bilimsel olarak güçlendirmektedir. Belki de ilk bakıldığında İzmit Körfezi’nin devamı gibi düşünülmesi eskiden birleşik olmasından kaynaklanmaktadır. Tektonik oluşumlar sonucunda meydana gelen bu göl, yaz veya kış mevsiminde seyahat halinde olan insanların uğrak yerlerinden biridir. Sakarya’nın Sapanca ilçesindeki gölde bulunan balıklar arasında; sazan, yayın, turna ve alabalık türleri vardır. Ayrıca Sapanca Gölü kaynağını dağlardan gelen kar sularından almaktadır. Sapanca Gölü’nün suyu kış ve ilkbahar aylarında yükselir, sonbahara doğru alçalır. Yükselen ve alçalan bu iki seviye arasında 70-90 cm, bazen 120-130 cm arası bir fark görülür. Coğrafi güzelliklerimizden sadece bir tanesi olan göl gezilip görülmeye değer bir yer. Doğal güzelliklerinin yanı sıra, çevresindeki yerleşim alanlarından rahatlıkla ulaşabilen bir konumda olmasıyla da hafta sonları özellikle ziyaretçi akınına uğramaktadır.

 

Otelimiz, Sapanca’ya araçla 45 dakika mesafededir.


Voge Restaurant & Bar

Spa

Türk Hamamı